Co można sprzedać na skupie złomu

Pozbywanie się metalowych odpadów może być nie tylko okazją do przeprowadzenia porządków, ale też do łatwego zarobku. Przedtem warto jednak wiedzieć, co można sprzedać na skupie złomu i na jaki zysk można wówczas liczyć. Wbrew pozorom zawierane w takich miejscach transakcje nie dotyczą jedynie dużych i ciężkich odpadów z metalowych surowców. Ich szczegółowy zakres może różnić się w zależności od danej placówki. Co więc przyjmują takie punkty?

 

Materiały do sprzedaży na skupie złomu 

Podstawowe odpady, jakimi handluje się w takich miejscach, to oczywiście powszechne metale – stal i aluminium. Produkuje się z nich wiele przedmiotów codziennego użytku, więc można je łatwo sprzedać, gdyż są chętnie przyjmowane przez skupy złomu. Przykładowo z aluminium wytwarza się puszki na napoje, więc zebranie ich dużej ilości nie powinno sprawić trudności. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że ze względu na ich powszechność nie stwarzają możliwości dużego zarobku – kilogram aluminium zwykle kosztuje około 3 zł. 

 

Ponadto na skupie złomu z powodzeniem można sprzedać metale kolorowe, w przypadku których zysk będzie znacznie wyższy. Zalicza się do nich miedź, cynk, brąz i mosiądz. Cena miedzi może wynieść nawet około 20 zł/kg, co daje szanse na satysfakcjonujący zarobek. 

 

Jakie surowce mogą przyjąć skupy złomu? 

Warto wiedzieć, że w takich punktach można sprzedać nie tylko metalowe odpady. Takie placówki często są zainteresowane także surowcami wtórnymi. Należą do nich makulatura, kartony oraz folia. Niektóre skupy złomu mogą także przyjmować akumulatory oraz plastikowe zakrętki. Kwestia ta zależy jednak od indywidualnej polityki każdego punktu. 

 

Decydując się na zawarcie transakcji dotyczących odpadów z metali, papieru lub tworzyw sztucznych warto w pierwszej kolejności zapoznać się z cennikiem i zakresem materiałów, które można sprzedać w danej placówce. Dzięki temu można łatwo dowiedzieć się, jakie wyroby przyjmuje wybrany skup i określić przewidywany zarobek na metalach powszechnych i kolorowych, surowcach wtórnych oraz innych rodzajach złomu. 

0
Feed

Zostaw komentarz