Jak przygotować złom do sprzedaży?

Decydując się na pozbycie się metalowych odpadów w specjalnym skupie warto w pierwszej kolejności zadbać o ich dobry stan. Aby przygotować złom do sprzedaży należy pamiętać o istotnych informacjach, dzięki którym możliwe będzie przyjęcie wyrobów przez wybrany punkt. O czym musimy zatem wiedzieć, zanim odwiedzimy skup? Najważniejsze informacje na temat odpowiedniego przygotowania metalowych odpadów prezentujemy w poniższym artykule – zapraszamy do lektury.

 

Jak należy przygotować złom do sprzedaży?

Istotną kwestią, która w dużym stopniu wpływa na cenę, jest oczywiście czystość wyrobów. W skupach można zawrzeć transakcje dotyczące odpadów stalowych, miedzianych i nie tylko. W wielu przypadkach są one lakierowane, malowane proszkowo, pokrywane folią lub innym tworzywem sztucznym. Przygotowując złom do sprzedaży należy w miarę możliwości pozbyć się niepotrzebnych warstw, aby zostawić sam metal.

 

Dotyczy to także miedzianych kabli – za ten materiał można otrzymać wysoką cenę, konieczne jest jednak usunięcie gumowej izolacji. Dzięki temu możliwe będzie bezproblemowe przetopienie metalu i ponowne wykorzystanie.

 

Najlepszy jest złom z aluminium, gdyż zazwyczaj wyroby z tego surowca nie są niczym powlekane. Sprawia to, że nie trzeba ich przygotowywać do sprzedaży w skupie. W ich przypadku nie można jednak liczyć na wysoki zarobek.

 

Najważniejsze informacje o sprzedaży złomu

Problematyczną kwestią mogą być odpady stalowe z żelbetu, czyli np. pręty zbrojeniowe. Nie są one przetapiane, tylko wykorzystywane do kolejnych konstrukcji, ale konieczne jest pozbycie się resztek betonu. Utrudnieniem jest fakt, że beton to surowiec zakazany. Równie skomplikowanym zagadnieniem jest sprzedaż złomu w postaci odpadów budowlanych z azbestem i stali samochodowej oraz wybranych elementów pojazdów. Mowa tu o oleju silnikowym, płynach hamulcowych i akumulatorach zawierających elektrolit. Ze względu na ich obecność konieczna jest płatna utylizacja w specjalnym punkcie.

 

Odpowiednie przygotowanie do sprzedaży złomu wymaga oczyszczenia materiału w miarę możliwości. Należy też pamiętać, jakich rodzajów odpadów nie można zanieść do skupu.

0
Feed

Zostaw komentarz