Najcenniejsze metale na skupie złomu - ceny

Sprzedaż odpadów w specjalnym punkcie kojarzy się z łatwym i szybkim zarobkiem. Warto jednak najpierw wiedzieć, jakie są najcenniejsze metale na skupie złomu oraz zapoznać się z cenami takich surowców. W każdym przypadku można liczyć na pewien zysk, ale jego dokładna wysokość będzie uzależniona m.in. od rodzaju sprzedawanego materiału. W pewnych sytuacjach zarobek za kilogram surowca może wynieść zaledwie kilka złotych, w innych zaś - za 1 gram materiału można dostać kilkadziesiąt złotych. Zapraszamy więc do zapoznania się z informacjami na temat najcenniejszych metali przyjmowanych przez specjalne punkty.

 

Co wpływa na cenę złomu?

W pierwszej kolejności warto wiedzieć, jakie czynniki mają wpływ na wysokość zarobku, na który można liczyć sprzedając surowce. Jest on uzależniony głównie od dokładnego rodzaju metalu, ale na cenę mają wpływ także inne czynniki. Wśród nich można wyróżnić lokalizację - skupy złomu w różnych miastach i województwach mogą proponować odmienne stawki za ten sam materiał. Cena może też zależeć od ilości sprzedawanego surowca i stopnia jego czystości.

 

Zarobek na sprzedaży surowców na skupie złomu

Na największy zysk można liczyć sprzedając metale szlachetne. Za 1 gram czystego złota skupy złomu mogą zaproponować cenę w wysokości nawet 150 zł. Najczęściej w takich miejscach zawierane są transakcje dotyczące bardziej powszechnych surowców. Jednak i w takim przypadku można liczyć na zysk, którego wysokość uzależniona jest dokładnego rodzaju materiału. Najcenniejsza i najbardziej pożądana jest miedź, którą wykorzystuje się do produkcji kabli i rur. Jej wartość może wynieść nawet 20 zł za kilogram. Cenne są także wyroby z mosiądzu, za który można otrzymać od 15 do 20 zł.

 

Najczęściej w skupach można spotkać się ze sprzedażą odpadów aluminiowych. Z tego surowca produkuje się m.in. puszki, felgi, pręty czy blachy, nietrudno więc o duże ilości takiego złomu. Za kilogram wyrobów z aluminium można liczyć na zarobek w wysokości około 5 zł, nie są one zbyt cenne.

 

W przypadku zainteresowania sprzedażą metali kolorowych lub szlachetnych warto najpierw skontaktować się z wybranym skupem złomu i poznać aktualne ceny za kilogram danego surowca.

0
Feed

Zostaw komentarz